We Call You    
Call us : 444 34 61
IATA Member

TOURS - Sümela + Zigana + Karaca + Hamsiköy

Sümela: Trabzon'un maçka ilçesinin Altındere köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi'ne hakim karadağ'ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan sümela manastırı, halk arasında "meryem ana" adı ile anılır. vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunur. M.S. 395 yılının Atinalı Barnabas ve yeğeni Sophronos bölgeye gelmişler ve manastırı kurmuşlardır. 18-19 y.y. manastır en parlak devrini yaşamıştır. 29 ekim 1923 Cumhuriyet'in kurulması ile birlikte Manastırın kilise yaşamı sona erdi.
Zigana: Civarındaki Zigana Dağı ve Zigana Geçidi'ne Doğu Karadeniz Sıradağları'nın Trabzon, Gresun ve Gümüşhane il sınırlarının birleştiği mevkiden doğuda Değirmendere'ye olan bölümüne adını vermiştir. 2007 yılından itibaren her yıl Zigana Dağının 25/26 ocak tarihleri arasında "zigana kış şenlikleri" adlı organizasyon düzenlenmektedir..
Hamsiköy: Trabzon iline 48 km uzaklıktadır. Zigana Dağlarının kuzey ceğhesinde bulunmaktadır. zigana dağlarının eteğinde bir parça düzlük üzerine kurulmuş çok güzel bir köydür. çam ormanları ile çevrilidir. azda olsa istriç ve gürgen ormanları vardır. yılın yedi ayı yeşillik diğer beş ayı kar örtüsüne sahiptir.
Karaca Mağarası: Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı Cebeci köyü içerisindedir. Mağarada damlataşı şekilleri, sarkıtlar,dikitler,sütunlar, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri ve traverten basamakları gibi birçok doğa harikasıı bir arada görebilirsiniz. Ayrıca Karaca Mağarası havası astım hastalığı başta olmak içerie birçok hastalığına iyi gelmektedir

  • Altındere vadisi, sümela manastırı, Serbest zaman, karaca mağarası, travertenler, zigana dağı, hamsiköy sütlacı, geri dönüş